AYYAŞ

-Küçük bir çocukken ben gözümün kenarında bir imge yakalamıştım Rahmi. Dönüp baktığımda ise o çoktan kaybolmuştu.Şimdi çocuk büyüdü ve rüya bitti. Bak Rahmi! Ben bir tek konu dışında hiç yalan söylemedim, biliyor musun? Hayatımda hep dürüst ve namuslu olmaya gayret gösterdim.Ama, o konuda söylediğim bir çok yalan sonumu hazırladı Rahmi. Bak görüyomusun,ben artık bir hiçim. Şeytan beni sol yanımdan vurdu Rahmi. Bu ayyaşı biz ikimiz yarattık Rahmiii!!!

Yapma abi,çok abartmıyomusun? Biraz fazla içtin o kadar.

-Biliyomusun Rahmi:Annem benim hep bir orkestra şefi olmamı isterdi. Siyah bir smokin içinde, elimde bir sopa koca bir orkestraya hükmederken beni düşünebiliyor musun Rahmii!!! Bu ayyaşı elinde bi değnekle seksen kişinin önünde düşünebiliyo musun?

Abi bardağın dolu kısmına bak. Sen de gitar dımbırdatıyosun.

-Ayar verme Rahmi,ayar verme!! Ne güzel söyledin aslında.Dımbırdatmak. Hakkatten de dımbırdatıyorum ya. Ömrüm kumsallarda karı kız bağlarız hesabı,üç akorun ötesine geçmeyen gitarisliğim ve boktan sesimle çığırmakla geçti. Nooldu ben çaldım karıları başkaları götürdü Rahmii!!!

Abi bak belediyede tanıdıklarım var. Aldıralım seni İtfaiye Bandosuna.Trampetle başlarsın, azmedersen şefliğe kadar yükselirsin be,belli mi olur.

-RAHMİİİ!!!

Efendim?

ÇASOOOT…

AHHH Ne vuruyon lan eğamuğa kodumun ayyaşı…

No Comments Yet.

Leave a Comment