BİR KÜÇÜCÜK ASLANCIK VARMIŞ.

Bir küçücük aslancık varmış.

Bir küçücük aslancık varmış.

Kırlarda ko-ko koşar oynarmış.

Kırlarda ko-ko koşar oynarmış.

Annesi onu çok severmiş.

Babası onu çok severmiş.

Sen benim ca-ca canımsın dermiş.

Sen benim ca-ca canımsın dermiş.

Aslan baba harpte vurulmuş.

Aslan baba harpte vurulmuş.

Küçük aslan köyden kovulmuş.

Küçük aslan köyden kovulmuş.

Böyle bir çocuk şarkısı var mına koyiim, iyi mi? Yani hangi ebeveyn de bu şarkıyı çocuğuna söylüyorsa ben de onun ebeveynsini… Ya arkadaş şarkıyı yazan hayvan travmatik bir çocukluk yaşamış belli, onun acısını tüm çocuklardan çıkartmak için mi, artık ne bilmiyorum bu şarkıyı yazmış. Hayır, yani sen bir ebesiniveyn olarak bunu neden yavruna aktarıp çocuğun da psikolojisini bozuyorsun. Bir de şarkının koo-ko koşar oynarmış ve sen benim caa-ca canımsın dermiş bölümleri var. Küçük Aslancık’ın annesi, babası kekeme miymiş mına koyiim? Kesin şarkını yaratıcısı arkadaş çocuklukta ağır bir travma yaşamış. Baksana yaşadığı travma sonucu şarkıda bile kekeliyor. Baktım internette bazı sayfalarda şarkının sonuna aşağıdaki ek sözler eklenmiş. Bunları da vicdanı sızladı da sonradan ekledi demek psikopat herif.

Bu öykünün sonu pek hoştur.

Söylemem söy-söy söylemem boştur.

Şarkının sonu da pek hoşmuş ama söylemiyor sonunu muamma yaratıyor beyimiz. Ulan Aslancık’ın beybası vurulmuş, Aslancık’ı da niyeyse köyden siktiretmişler Hala da sonu pek hoştur. Hoşşt köpek. Ne oluyor yani Aslan Kardeş’in anası da kerhaneye mi düşüyor sonunda. Ulan nesi hoş it. Çocuğun babası vuruluk, kendi köyden kovuluk.

BURADAN TÜM EBEVEYNLERE SESLENİYORUM:. Yaa, başka şarkı mı yok arkadaş. İlla ki yavruna şarkı söyleyeceksen kestaneyi söyle, gürgeni, palamutu, altı yaprak, üstü bulutu söyle. Bu arada altı yaprak, üstü bulut ne lan yaPrağım. Orman demek istiyor herhalde.

.

No Comments Yet.

Leave a Comment