İNSAN DEDİĞİN HAYVAN OĞLU HAYVAN

İnsan düşünen hayvan lafının hastasıyım arkadaş. Ee tabi diğer hayvanlar baz alındığında düşündüğü doğru ama ilk insanın ataları olan homo erectusların günümüzden yaklaşık 1.9 milyon yıl, cro-magnon ve neandertallerin 500 bin yıl önce ortaya çıktığını, siktiret bunları insanın harbi atası homo sapienlerin ise bundan 200 bin yıl önce dünyamızda vücut bulduğunu dikkate alırsak çok da derin düşünen hayvanlar olmadığımız ortada. Bunca zamanda geldiğimiz yere bak. Az gitmiş uz gitmiş dere tepe siktir olup gitmiş. Bir de arkasına bakmış ki, ebesinin kini görmüş. Ulan gerçekten düşünebilseydik zaten bireysel olarak bu kadar kıskanç, yalancı, çıkarcı, yalaka vesaire vesaire karakterli olmazdık. Biraz kendimize bir çeki düzen verirdik mına koyiim. Toplum olarak bir araya gelince zaten bir canavara dönüşüyoruz. Gücü gücü yetene bilader. İnsanlık tarihi savaş ve yıkımlarla dolu. Hatta savaşsız gün yok be. Teknoloji ilerledikçe bu yıkım daha da büyük boyutlara ulaşıyor bir de.

Gerçekten düşünen bir yaratık olsa bir ders alır hatalarını tekrar etmez arkadaş. Bizimse tüm tarihimiz tekerrürden ibaret. Oysa gerçekten sistematik düşünen fesat düşüncelerden arınabilmiş kültürlü, bilgili, geniş görüşlü yaratıklar olabilseydik, şimdiye çoktaaan ölümsüzlüğü bulmuş androidler olarak uzayda koloniler kurmuş olurduk.(Andropoz da olmazdı o zaman) Düşünsenize belki de şimdi hepimiz bir Beethoven, bir Picasso, bir Einstein, bir Ahmer Seksensekiz olabilirdik. Oysa insanın mantığı basit. Bir yere yerleş. Varsa orada daha önce orada yaşayanları yok et, kalanları da ya sür ya köle yap sonra başla oranın içine sıçmaya.

İDDİA EDİYORUM

İnsan düşünen değil sıkılan hayvandır aslında. Bu sıkılması da yeterince düşünmemesinden kaynaklanır. Sistem de zaten buna izin vermez ki. Hele de kapitalizmin kapitalist düzeni sürdüremediği, yerine de ne koyacağını bilemediği şu asri zamanlarda. İzin de çıksa çaba yok.o anca sıkılsın. Onu beğenmesin, buna bozulsun, ötekini itelesin falan. Öff ile Pöff ile geçer insan hayatı. Zaten insan birbirini de sevmez, çekemez ama canı sıkıldığı için de yalnız kalamaz, yanında insan arar. Diğer insanlarsa onun için ya sömüreceği ya da kişisel şovunu yapıp kendine ve insanlığa ne büyük insan olduğunu göstereceği kimselerdir. Halbuse bir etrafına bak be arkadaş. Sağına, soluna biraz ilgin olsa sıkılmaya da vaktin kalmaz aslında. Ama üretmek yerine televizyon seyredince ya da akıllı telefonu ovcalayınca bööle işte. Haa sistemin en altında işsiz ya da çalışmaktan anası ağlayan eve nasıl para götüreceğini düşünen bir adam modeli var ki bu sıkılmıyor, sökülüyor. Onları ayrı tutarım. Onun dışında yine iddia ediyorum ki, insan düşünen hayvandan daha çok sıkılan bir hayvandır.

HERKES CENNETE GİTMEK İSTER AMA KİMSE ÖLMEK İSTEMEZ

Ulan hem bu kadar ölümden korkup hemi de bu kadar sıkılmak da nasıl bir tezattır arkadaş. Hadi öldün… neyse günahın cehennemde cezanı yattın, günü geldi gittin cenneteee… Eeee, burada da sıkılırsın lan sen. Yalan mı burada iş, güç de yok. Vur şarabın gözüne, salla pipiyi. Her şey de gani, sınırlama yok. Hayır, o diil de olan bana oldu ipneler. (Homo seksüel) Kendinizi tarih boyu bir doğru dürüst geliştirseydiniz aha belki de ben şimdi Venüs tepesinde bayrak dikmiş bir androFozDum… Duma duma dum(Nokta)

No Comments Yet.

Leave a Comment