İŞGAL KUVVETLERİ

masa isgal

 

Oldu mına koyiim masaya oturalım sürekli yiyelim, içelim. İçmezsek de masamızı yeni domalacak arkadaşa terk edelim. Zaten terk etmediğin takdirde yirmi dakkada bir yanında biter bu, bi isteğiniz var mı hesabı. EVET VAR!.. Tüm halkların barış ve kardeşliğini istiyorum. Bi söktür git götoğlan. Seni hiç sevmedim, babayındmınkym.

Ege de turizm esnafının sezon başında hevesle birbirine haykırdığı bi müjde vardır: YAZLIKÇILAA GELEYYO. Aslında bu lafın gerçek anlamı sökülecek adamlar geliyordur. Tabi her esnafın harcı bir diil. Delikanlı esnafa bi lafım yok. Ama bu sökücü esnafın gözünde özellikle İstanbul ve Ankara’dan gelen insanlar ne iş yaparsa yapsın, bok gibi parası olan insanlardır. Amaç ise yazın domalttığı bu insanların üstünden kışın çalışmadan yaşamaktır. Bu yüzden de örneğin bu sahil esnafı sana şişesi elli kuruşa bile gelmeyen sodayı şişesini kıçında hissetmeni sağlayacak bir fiyatla içirtebilir. En dandik markadan tostlanmış büfe tipi salamı sucuğu kobe bifteği fiyatına yedirtebilir.

İpneyi görüyor musun bak Denizde uzun süre kalıp masaları boş yere işgal etmicekmişiz. Ulan şerefsiz buraya deniz için gelmişim, istediğim kadar kalırım yavşek sana mı sorucam? Boş masaları dolaşıp masadaki havluları yere atan esnaf bilirim ben. Ama kabahat kimde o havluyu yerden alıp aynı mekanda domalmaya devam edende. UNUTMA: Nasıl yönetilmek istiyorsan zaten öyle yönetiliyorsundur. (Lafım herke$e)

Uzun süre denizde kalıp üşütmeyiniz.

No Comments Yet.

Leave a Comment