TAVIK DÜNYASI REKLAMI ve ÖÖLE İŞTE

Mına koduğumun kapitalizmi bu işte. Senin cebinde ne var, ne yok almak için bütün algı yöntemlerini kullanır. Siyasetçiye yalan vaatler verdirir, haberlerde, haber programlarında, tartışma programlarında, dizilerde, filmlerde ve tabi reklamlarda hep seni kandırmak için bin bir yöntem uygular.

Al işte yazının hemen altında sana Tavuk Dünyası’nın buram buram özveri kokan reklamı.

GARSON-Şefim yemekleri böyle el kadar kağıtlara koyup verebiliriz ya da özel porselen tabaklarda kocaman porsiyonlar verip hem masraf, hem bulaşık çıkartabiliriz.

ŞEF- Masraf çıksın bölüşürüz.

Kimle bölüşüyon sen lan masrafı, o sıçırık çocukla mı? Yoksam bize mi kitliyon masrafın yarısını? Ulan yapmışsın bir konsept artık daha ne ağlıyorsun. Tabakta verince kağıda sardığın fiyata verirsin, ha o zaman ağla anlarım. Ulan Şubat 2017 itibariyle en dandik porselen tabakta tavuğun on sekiz, on dokuz lira.

Tavık Dünyası’nda, efendim leziz tavuklar, enfes makarna ve taptaze Akdeniz yeşillikleri birlikte kocaman porselen tabaklarda sunuluyormuş. Ulan maliyeti o kadar bile tutmaz ya, o enfes makarna dediğinle taptaze yeşilliğin maliyeti birer liradan iki lira olsun. Eee… tavık zaten tavık. Hadi iki lira da tavıkların maliyeti olsun. Ulan bu mına koduğumun porselen tabakları ve onların temizlenmesi nasıl yüksek bir maliyetmiş ki arkadaş, bir tabak tavık on sekiz, on dokuz lira. Bir de acındırıkla karışık özveri ayakları. Madem ağlayacaksın, çalışanların maaşları çok tutuyor, kiralar yüksek falan diye ağla bari. Bulaşık masrafını bölüşüyormuş.

AYRICA: Ulan sen garsonsun bebe… Sevisini yap, gerisine karışma. Sana ne şirket politikasından.

No Comments Yet.

Leave a Comment